• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto latać do Egiptu?

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. A zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, że Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na dobry początek warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest nawet kilkukrotnie bogatsza, niż inne regiony kraju, który może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby dlatego, że jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla miłośników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, ale także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet myśli, że Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne miasta albo ciepłe plaże, ale także dały nam artystów, przepyszne jedzenie czy szybkie samochody. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Znakomite są również miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale również warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na jakże wspaniały czas którym jest urlop. Po wielu tygodniach nurzącej pracy w końcu nadchodzi ten moment kiedy możemy wspólnie z bliskimi wyjechać na wspólny wypoczynek. Dzisiaj możliwości w tym aspekcie posiadamy tak dużo, iż ciężko bywa zdecydować się. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają często do zaoferowanie sporo ciekawych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy taką możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wypoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny w tym czasie są o wiele niższe, to ilość wczasowiczów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy także żeby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża lub dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę i interesujące zabytki do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona istotną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wycieczkę do Grecji możemy być pewnym, iż nie dopadnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi wspaniałymi zabytkami oraz opowieściami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemal prawdziwy raj. Przecież to piękne państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, zarobki są wysokie, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się wielu podróżnych. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wypad do Australii to bardzo duży wydatek. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeżeli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba po prostu ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy jasno przyznać, iż Australia może zaoferować dla turystów wiele atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, iż zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem świecie, który oferuje nam całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Miejsca, która należy koniecznie zwiedzić!
Świat jest wielki – chociaż pewnie niektórzy ludzie myślą inaczej. Ogólnie zależy w jaki sposób do tego podejdziemy. Bo jeśli podejść do naszego świata pod kątem zwiedzania, to można powiedzieć, iż gdybyśmy nawet najbliższe 50 lat spędzili wyłącznie na podróżowaniu, to i tak nie moglibyśmy powiedzieć, iż widzieliśmy wszystko. A na dodatek zapewne nikt z nas nie może pozwolić sobie na poświęcenie całego życia na podróże. I z tego powodu trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić listę takich miejsc, które chcielibyśmy ujrzeć w ciągu najbliższych lat. Z całą pewnością takim krajem, który należy zobaczyć jest Izrael.
Należy jasno przyznać, że nie ma zbyt wielu państw na świecie, które byłyby ciekawsze, aniżeli Izrael – to na 100% pewne! Historia owego kraju, ale również ziem, które były niegdyś zgoła odmiennym obszarem jest pewnie znana większości z nas. Chociaż Izrael nie należy do bezpiecznych krajów, to jednak nie można wcale powiedzieć, że wyjazd do niego jest bardzo ryzykowny. Czy ktoś słyszał ostatnio o morderstwach na turystach w Betlejem czy Jerozolimie? No właśnie – Jerozolima. To jedno z najbardziej oryginalnych miast na kuli ziemskiej. To nie tylko piękne miasto, ale również miasto pełne kontrastów. Przecież Jerozolimę zamieszkują Żydzi, ale również Arabowie, którzy są znaczną częścią Izraela. Jedno jest pewne – warto zwiedzić świat, ponieważ wspomnienia będą z nami do końca życia.

1. Kontynuuj

2. Zobacz teraz

3. Zajrzyj tutaj

4. Zobacz szczegóły

5. Wejdź

Categories: Turystyka

Comments are closed.